מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

תקנים של חברות כיבוי אש

תקנים של חברות כיבוי אש

חברות לכיבוי אש מתמחות בייעוץ, שיווק, התקנת ותחזוקת מערכות מתקדמות לגילוי וכיבוי אש. על החברות לעמוד בתקנים המחמירים והקפדניים ביותר אשר נהוגים בישראל כמו התקן הישראלי ת”י 1928 ועליהן לשווק ולהתקין ציוד לכיבוי אש המאושר על ידי מכון התקנים הישראלי ועומד גם בתקנים המחמירים הבינלאומיים מסוג NFPA (האיגוד העולמי למניעת שריפות) ותקנים בינלאומיים נוספים. חשוב לציין כי רק חברות כיבוי אש העומדות בתקן הישראלי 1596 ותקני 13 NFPA רשאיות להעניק שירותי ייעוץ והתקנת מערכות כיבוי אש אוטומטיות. כמו כן, כאשר מזמינים חברת כיבוי אש על מנת לבצע תחזוקה וטיפול שוטף למערכות ספרינקלרים, משאבות ומאגרי מים יש לוודא כי החברה מוסמכת לכך ועליה להציג בפני הלקוח אישורים והסמכות כמו תעודת הסמכת עם תקן ישראלי 1928 ותקן 25 NFPA.

מגוון תעודות הסמכה ואישורים

חשוב לדעת כי מכון התקנים הישראלי והרשות לכיבוי אש בארץ מקפידים על נהלים ובטיחות בעבודה ולאורך השנים נחקקו חוקים חדשים בתחום כיבוי אש וישנם תעודות הסמכה ואישורים שונים ומגוונים כך שרק חברת כיבוי אש המחזיקה באישור ובתעודה הסמכה מקורית ותקפה רשאית להעניק שירות בתחום מסוים כמו-

  • תו תקן של מכון התקנים הישראלי לתחזוקת מערכות גלאים לפי תקן 1220 חלק 11.
  • תעודת הסמכה של מכון התקנים הישראלי למטפים מטלטלים לפי תקן 120 חלק 1.
  • תעודת הסמכה לממונה בטיחות אש של מכון התקנים הישראלי.
  • תעודה הסמכה לאספקת והתקנת משאבות כיבוי אש (דיזל או חשמלית) בהתאם לדרישות תקן 20 NFPA.
  • תעודת הסמכה למתן שירותי ייעוץ ותכנון מערכות כיבוי אש אוטומטיות לפי תקן ישראלי 1596.

כמו כן, חברת כיבוי אש חייבת להציג אישור תקף בבואה להתקין מערכות גילוי אש ועשן מטעם היצרן מעבר לאישורים הרגילים שעליה להחזיק.
חשוב לזכור כי חברות כיבוי אש אחראיות על תחום הבטיחות ועליהן להפגין מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר ולספק שירות מקצועי ואיכותי כדי להבטיח את חיי הדיירים במבנה ולשמור על הרכוש. לכן, חשוב לבחור רק חברת כיבוי אש מקצועית ומנוסה, בעלת אישורים תקפים ורלוונטיים לסוג העבודה, השירות והציוד הנדרש.

צפו בעמוד התקנים שלנו