מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

חשיבות שמירה על בטיחות נגד שריפות בבנייני משרדים

חשיבות שמירה על בטיחות נגד שריפות בבנייני משרדים

מקום העבודה הוא המקום שבו אנו נמצאים רוב היום, כמו הבית השני שלנו. מדי שנה אנו שומעים על מקרים בהם פרצו שריפות במקום העבודה. השריפות יכולות להיגרם מתוצאה של קיום חומרים מסוכנים, הן יכולות להיווצר מתוצאה של קצר חשמלי, סיגריה נשכחת וסיבות נוספות. משום כך, חשוב ביותר לנקוט אמצעים שונים ומגוונים כדי למנוע פגיעה בנפש או ברכוש.

בשורות הבאות נראה אילו אמצעים כדאי לנקוט בכדי למנוע שריפות ואיזה ציוד כיבוי אש חשוב שיהיה במשרדים השונים.

התראה מוקדמת

הסוג הראשון של אמצעים שכדאי להתקין בכל משרד ובכל מקום עבודה נקרא גלאי עשן. גלאי עשן, (שחשובים לא פחות מקיום הדרכות מסודרות בנושאים של שמירת הבטיחות), יכולים למנוע זיהוי מאוחר מדי של עשן במבנה ובמשרד.
בין גלאי העשן ניתן למצוא סוגים שונים – ישנם כאלה שפועלים באמצעות סוללות, ללא צורך בחיבור לחשמל, ויש כאלה שניתן לחבר לחשמל וכן לסוללות גיבוי למקרה של הפסקת חשמל. במידה ומדובר במשרד קטן, ניתן להסתפק בגלאי עשן סטנדרטי. במידה ומדובר במשרד גדול או במספר משרדים ואף בבניין משרדים שלם, כדאי לשלב כמה וכמה גלאים, ביחד עם חיבור למערכת פיקוד ובקרה.

מטפים זמינים

מלבד גלאי עשן, שיכולים לספק התראה מקדימה באמצעות צליל עז, חשוב מאוד למקם בכל משרד ובכל מקום עבודה גם אמצעים לכיבוי – מטפים. במידה ופורצת אש, לא תמיד הפתרון הנכון הוא לעשות שימוש במים. כאשר מקור השריפה הוא קצר חשמלי, למשל, שימוש במים דווקא עשוי להיות מסוכן. לכן, חשוב מאוד למקם מטפי כיבוי זמינים, במקומות נוחים לגישה. את המטפים ניתן למצוא בגדלים שונים. יש מטפים קטנים מאוד, יש כאלה בגודל בינוני ויש גם גדולים מאוד, שמתאימים למתחמים גדולים במיוחד.

מתזי כיבוי

הדרך האחרונה שנציג, מתאימה למשרדים שרוצים פתרון אוטומטי ויעיל לכיבוי אש. פתרון זה, שידוע בשם ספרינקלרים, יודע לזהות את קיום השריפה באמצעות גלאים. לאחר הזיהוי, המערכת יודעת להתיז מים באמצעות צינורות עם לחץ מים וברזים עיליים, באופן מדויק וממוקד. פתרון זה מצוין בבנייני משרדים ובכל מקום שיש ריכוז גדול של עובדים.