מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

שמירה נכונה על בטיחות העסק והעובדים במשרד

שמירה נכונה על בטיחות העסק והעובדים במשרד

כאשר מתכננים, מעצבים ובונים משרד חדש, יש לשים דגש על פרמטרים רבים הקשורים לנוחיות העובדים וליצירת סביבת עבודה נעימה התואמת את מטרות העסק ותדמיתו. אולם מלבד הפן העיצובי יש גם לשים דגש על ביטחון ובטיחות ולוודא כי החלל יהיה כמה שיותר בטוח עבוד אלו המגיעים אליו, בין אם מדובר בעובדים ובין אם בלקוחות או ספקים. באופן כללי, ישנם חוקים ותקנות הנוגעים לדבר ומטרתם לשמור על בטיחותם של העובדים ולהקפיד כי בכל עסק, ארגון או חברה, יימצאו אביזרי בטיחות מתאימים.

בתכנון ועיצוב המשרד יש לחשוב קודם כל על בטיחות העובדים

עיצוב ותכנון משרדים זו פעולה שלא יכולה להתבצע בקלות ראש ודעת ולו רק בשל העובדה שנושא הבטיחות עומד על הפרק. אי לכך, יש להיות מודעים לחוקים ותקנות בטיחות, להקצות מקום לציוד התגוננות, לקבוע דרכי מילוט בשעת חירום וכן לשלב אביזרי בטיחות אותם חובה להתקין, במקום גלוי לעין. בין האביזרים שחובה לכלול בכל עסק נמצאים:

  • מטפים לכיבוי אש
  • מערכות ספרינקלרים
  • ציוד אוטומטי לכיבוי שריפות
  • מערכות לגילוי אש ועשן
  • מערכות כריזה לשעת חירום

כמובן שחשוב לעדכן את העובדים בקיומו של ציוד זה ולהעביר להם הדרכות תקופתיות כיצד להשתמש בו. כמו כן, את המערכות הממוחשבות יש להתאים לגודלו של המשרד, למספר העובדים ולאופיה של הפעילות העסקית. על כן, על המעצב לעמוד בקשר ישיר עם צוות החברה המתמחה במערכות כיבוי האש השונות על מנת לזכות למקסימום התאמה ולמענה המושלם לצרכיו של העסק.

עיצוב נכון לוקח בחשבון את כל הפרטים

כאשר אנו מעצבים ומתכננים משרד חדש, הנטייה היא לחשוב על הקו העיצובי, על הציוד המשרדי אותו נרצה לשלב, על חלוקת חלל נכונה, על הצבת תאורה, על אקוסטיקה ועוד. אולם עד כמה שמשתנים אלו יהיו חשובים, יש גם לשים לב לרווחת העובד ולבטיחותו ולהכיר את הצרכים המעשיים של סביבת העבודה. אז נכון, בשעת שגרה אין צורך לעשות שימוש באביזרים המצוינים לעיל, אולם בשעת חירום כן. ועל כן הם חייבים להיות כלולים בעיצוב ויותר מכך, על העובדים לדעת שהם קיימים ונגישים עבורם בעת הצורך.

שילוב בין עיצוב לבין פונקציונליות

בעולם המודרני אין זה בלתי נמנע ויש לשלב בין פונקציונליות לעיצוב. אולם עד כמה שהעיצוב יהיה מרהיב, אם הוא לא יוצר סביבת עבודה נעימה ובטוחה, הרי שערכו כקליפת השום. וגם להיפך, כאשר הפונקציונליות מתעלה על העיצוב התדמית העסקית של המשרד לא תבוא לכדי ביטוי והוא לא יהיה ייחודי. לכן, יש צורך כי תהיה התאמה מושלמת בין השניים, במיוחד כאשר עומד על הפרק נושא הבטיחות. שילוב נכון של אביזרי בטיחות בחלל, מבלי שהם יהיו ניכרים לעין אך מספיק נגישים כדי לתפעל אותם, הוא שיגרום לעובדים להרגיש כמה שיותר נינוחים ומעל הכל לדעת כי בכל רגע נתון, הם בטוחים.