מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

ציוד כיבוי האש שמומלץ להחזיק בכל עסק

ציוד כיבוי האש שמומלץ להחזיק בכל עסק

למרבה הצער, נראה שאין ולו עסק אחד בישראל שחסין באופן מוחלט מפני סכנת השריפה והאש. שריפה עלולה להיגרם תוך שניות עקב בלאי נקודתי במערכת החשמל, בשל רשלנות של אחד העובדים או המבקרים במקום, בגלל אסון טבע ועקב מצבים מגוונים אחרים.

ההבדל היחידי בין קטסטרופה של ממש לבין התגברות מהירה יחסית על השריפה, נוגע לשאלה חשובה אחת: איזה ציוד כיבוי אש קיים בבית העסק? הנה מספר פריטי חובה במלחמה של העסקים נגד האש.

המערכות המרכזיות שצריכות להיות בבתי עסק

לא מעט מערכות כיבוי אש מתקדמות עשויות להיכנס לתמונה במקרה של עסקים, כשלעיתים הדרישה היא על פי חוק. האמצעי הראשון הוא גלאי עשן, שיתריעו כל אימת שהם מגלים תחילתו של עשן – והרי אמרו כבר לפנינו שאין עשן בלי אש. הגלאים יכולים לאפשר פעולה מהירה כאשר אנשי העסק נמצאים בתוך המבנה, אבל גם כשהוא ריק מאדם (בשעות הלילה, למשל). זאת באמצעות חיבור למערכות כיבוי אש, הפעלת אזעקה וכן הלאה.

לצד אלה תמצאו מערכות כיבוי אש אוטומטיות, שאף הן יכולות לספק מענה כשהעסק ריק מעובדיו ברגע מסוים. ספרינקלרים הם מתזים המופעלים בצורה אוטומטית לאחר התפשטות שריפה, מצבים בהם הם יתיזו מים או חומרי כיבוי אחרים – העובדה שהמענה ניתן כאן תוך שניות, בלי קשר להימצאות האנשים בעסק, יכולה להוות הבדל עצום בהתמודדות עם השריפה. יש מערכות כיבוי אש אוטומטיות אחרות, לדוגמא מערכות לכיבוי בגז, מערכות פינוי ושחרור עשן וכיוצא באלה.

מטפים הם פריטים חיוניים אחרים. יש סוגים שונים של מטפים, הנבדלים ביניהם בין השאר בסוג החומר ובכמות שלו, אבל העיקרון הכללי שלהם דומה: אלו הם אמצעים שמתופעלים על ידי האדם, בצורה פשוטה, ומאפשרים לרסן או לכבות את האש גם בשלבים הראשונים שלה.

אז איך מתחילים?

הסקירה שהובאה כאן היא תמציתית מאד, ואינה מפרטת את שלל המערכות והאמצעים הקיימים כיום. זאת ועוד, לכל מבנה יש חוקים משלו וסיכונים משלו, אותם צריך להכיר בדרך לבניית מערך ההגנה המיטבי מהאש. מכאן נובע שאת התקנת המערכות רצוי לבצע באמצעות חברות הבקיאות בתחום, שיוכלו להגדיר את הסיכונים ולבחור בהמשך לכך את המערכות האידאליות לעסק.

שימו לב שהמאמצים שלכם, אנשי העסק, אינם צריכים להסתיים ברגע שאתם מתקינים או מצטיידים במערכות האלה. חלק מהאמצעים שתוארו מעלה מחייבים בדיקות תקופתיות על ידי מומחים, כשגם תקלות באמצעים אלה הן בגדר אפשרות. חשוב לדעת איך בדיוק מתפעלים כל אמצעי, ומה ניתן לעשות במקרה של תקלה מסוימת באחת המערכות.

שכנענו אתכם בחשיבות של ציוד כיבוי אש?  צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!