מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

עליית הטמפ’ העולמית והסיכון לשרפות

עליית הטמפ’ העולמית והסיכון לשרפות

הטמפרטורה הממוצעת בעולם הולכת ועולה ומביאה עמה מגוון רחב של השפעות על החי ועל הצומח. חלק מההשפעות טרם נחקרו, ועם זאת יש השפעה אחת ברורה ומידית שניתן לראות בהקשר לאותה עליית טמפרטורה עולמית. מדובר בעליה של רמת הסיכון לשריפות, שמתרחשת בכל העולם וגם אצלנו בארץ.

אין ספק שהטמפרטורה בעולם עדיין לא הגיעה לרמה שבה התפרצות שריפה היא עניין יום יומי, אך בהחלט ניתן לראות יותר ויותר מקרי שריפות. יותר מקרי שריפות ניתן לראות ביערות, בשטחים פתוחים ובאזורי חורש טבעי, אך הסיכון עולה גם כאשר מדובר באזורים מיושבים. בהתחשב במצב, חשוב יותר מתמיד להיעזר במערכות מתקדמות של בטיחות באש. מערכות גילוי והתראה, כמו גם מערכות כיבוי אוטומטיות בשילוב מטפים, יכולות למנוע אסון. בזכות המערכות ניתן להשתית רמה סבירה של בטיחות, גם בהווה וגם בימים החמים הצפויים להגיע בעתיד.

התחממות בעולם ובישראל

החודשים החמים ביותר בארץ היו ונשארו יולי ואוגוסט. עם זאת, מנתונים שנאספו עולה תמונה ברורה על עליה מתמשכת בטמפרטורות גם בכל יתר השנה. העלייה נרשמה באופן מתון יחסית משנות השמונים, ובצורה הרבה יותר קיצונית משנות התשעים ועד ימנו.

אם נרצה לסבר את האוזן באמצעות מספרים, לא נתקשה לספק דוגמאות מהארץ וגם מהעולם. באזור בקעת הירדן, למשל, נרשמו שיאים שהגיעו לרמה של 50 מעלות חום. בשנת 2015 נמדדו ברחבי הארץ טמפרטורות שהגיעו ל-42 מעלות ויותר, אפילו לא בקיץ אלא בחודש שאינו אמור להיות חם במיוחד – במאי. ומה בעולם? גם שם האקלים משתולל והטמפרטורות רותחות – באתונה נרשמו בשנים האחרונות טמפרטורות שהגיעו ל-48 מעלות. במדבריות של אירן ושל עירק נרשמו מדידות של 50 ואפילו של 70 מעלות צלסיוס. גם גלי החום ששטפו את אירופה והביאו לשריפות, לנזקים ולמקרי מוות בלתי מבוטלים זכורות היטב, והדוגמאות הולכות ומתרבות.

חשוב להיערך בהקדם

הסיכון לשריפה תמיד קיים, אך ההתחממות הגלובלית והעליה המתמשכת של הטמפרטורות בעולם מדגישה זאת ביתר שאת. התקנת מערכת גילוי וכיבוי אש יכולה למנוע משריפה לכלות מבנים ציבוריים ועסקיים. מערכות גילוי והתראה יכולות לספק זמן התראה שבו המבנה יפונה והכיבוי יתחיל להתבצע גם באופן אוטומטי.

מערכות התראה המבוססות על גילוי עשן או על זיהוי עליה בטמפרטורה ניתן להתקין בכל בית, במוסדות ציבור וגם בעסקים. מטפים, זרנוקים, גלגלונים וספרינקלרים יכולים לחסוך פציעות, כוויות ואפילו מקרי מוות. היערכות מוקדמת והבנה של חשיבות העניין יכולים למנוע נזק ולהציל חיים.