מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

כל מה שרציתם לדעת על גלאי עשן

כל מה שרציתם לדעת על גלאי עשן

אמצעי הגנה מהווים חלק חשוב מאוד מהשגרה הקבועה של כולנו. על מנת ליצור את תנאי השהייה הבטיחותיים ביותר עבור כל אחד ואחת מאיתנו ובכל חלל שהוא – פרטי וציבורי כאחד, חשוב מאוד לדאוג להקפיד על כל אמצעי ההגנה האפשריים. אחת מהדוגמאות החשובות ביותר לאמצעים אלה היא גלאי העשן, לצד מערכת ספרינקלרים. יחדיו, אמצעים חדשניים שבאים להתריע וכן להגן על השטח מפני אש מאפשרים לפתור מקרים של בערה מקומית לפני שהיא תהפוך לשריפה של ממש, וכן משמשים כמנגנון הגנה לפני בואם של מכבי האש.

מערכות כיבוי אש המגנות על הבניין בכל מצב

מערכות כיבוי אש משתנות מבניין לבניין. במקרים מסוימים יש ארון כיבוי אש, באחרים אין, אך יש ספרינקלרים בקומות הגבוהות. יחד עם זאת, גלאי עשן משחקים תפקיד חשוב ביותר במערכות אלה, משום שהם אלה שמאפשרים לגלות את האש לפני שהיא מתפשטת. בכל מקרה, חשוב מאוד להקפיד על הענקת תשומת לב רבה לכל המכלול של מערכות כיבוי אש.

החשיבות של התקנת גלאי עשן חדשני

גלאי עשן מודרניים הם על בסיס פוטואלקטרי קונבנציונאלי, מאובזרים במעבד רב עוצמה שמנתח את האותות המתקבלים לשם גילוי כמה שיותר מוקדם של מקור אש. על מנת לעבוד בצורה תקינה ולא להיות מופעל מסיבות הלא נכונות (לכלוך, חשמל, טמפרטורות גבוהות בקיץ או עקב חימום בחורף), חשוב להתקין גלאי אש בעל עוצמה גבוהה, המוזן גם ממקור חשמל וגם מסוללות גיבוי. גלאי עשן משולבים בודקים אותות פוטואלקטריים וגם טמפרטורות, שילוב בין שני המקורות האלה מאפשר דיוק מירבי. גלאי העשן המודרניים מותקנים בקלות ואף אינם דורשים את שירותיו של חשמלאי מוסמך, מה שלא רק חוסך בכסף, אלא מאפשר גם תפעול פשוט.

שילוב פעילות של גלאי עשן עם מערכת ספרינקלרים

כחלק משילובו של גלאי עשן במערכת כיבוי האש הכוללת בבניין כלשהו, יש ליצור סינרגיה בין גלאי האש לבין הספרינקלרים, על מנת להתמודד בצורה נאותה עם כל מקרה של הופעת עשן ואש במבנה. לשם כך, נדרשת פעילות של מומחה בתחום מערכות כיבוי אש, כיוון שגלאי עשן עשוי להתריע בפני הנמצאים בבניין וגם להזעיק את כוחות כיבוי האש, אך הפעלה של מערכת ספרינקלרים בהתאם לפקודה של גלאי עשן עשויה להיות הדרך הטובה והיעילה ביותר למנוע התפשטות של השריפה ופגיעה בנפש וברכוש.

הבסיס החשוב ביותר הוא ללא ספק גלאי עשן שמתפקד בתור שומר הראש של הבניין והגורם המפעיל של מערכת כיבוי האש הכללית.

שכנענו אתכם בחשיבות של ציוד ומערכות לכיבוי אש?  צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!