מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

כיצד ניתן להגן כיום על מבנים מפני שריפות?

כיצד ניתן להגן כיום על מבנים מפני שריפות?

בין אם המשרד בו אתם עובדים נבנה בשיטת בניה קלה ובין אם הבית הפרטי שלכם מיוצר מבטון, על המבנה להיות מוגן מפני אש במידה מרבית ובהתאמה מלאה למאפייניו השונים. אילו מערכות הגנה קיימות להתרעה ולמניעת שריפות וכיצד יש לעשות בהן שימוש?

כיום, כאשר קיימות דרכים מתקדמות להגן על מבנים מפני שריפות, אין צורך לחיות בחשש או בחוסר ביטחון. באפשרותכם להיערך בהתאם ואין זה משנה באיזה מבנה בחרתם להעביר את חייכם או את שעות העבודה שלכם. כך גם אם בחרתם בשיטת הבניה הקלה תוכלו ליהנות ממקסימום הגנה בעזרתן של מערכות מתקדמות ויעילות במיוחד לגילוי אש ועשן.

קצת מידע כללי – מערכות לגילוי אש ועשן

מערכות לגילוי אש ועשן מציעות הגנה מלאה לסוגים שונים של מבנים לרבות בנייני רב קומות ובנייני משרדים. למערכות אלו יש תפקיד מרכזי בזיהוי שריפה או עשן, זאת תוך שהן מנהלות במקביל תת מערכות אשר מגיבות בהתאם ואף מתריעות מפני הסכנה. כמובן שעל מערכות אלו לעמוד בדרישותיו של מכון התקנים ורשות הכבאות.

רכזת אש – אנלוגית ואזורית

כאמור, מערכות לגילוי אש ועשן זו הגדרה כוללת לשלל טכנולוגיות מתקדמות אשר יגבירו את תחושת הביטחון שלכם במבנה. מבין המערכות הקיימות, ניתן למצוא את רכזת האש ולה שני סוגים עיקריים: אנלוגי ואזורי. בעוד שרכזת אנלוגית מספקת מענה נקודתי למבנה מסוים, רכזת אזורית כשמה כן היא – נותנת מענה אזורי ולמספר מבנים במקביל. שתיהן כאחת מבצעות כיבוי אוטומטי בלוחות חשמל וחדרי מחשב כאשר האש מתגלה.

מערכת התראות

כאמור, יתרונן של מערכות לגילוי אש בהגנה על הבניין הוא בכוחן להתריע ובכך לפנות את האנשים מהמתחם לפני שייגרם נזק רציני. כמו כן, ישנן גם מערכות המתריעות ליחידות הכיבוי וההצלה במקביל. בעזרת מערכות אלו, לא רק שניתן לפנות באופן יעיל אנשים הלכודים בתוך בניין בוער, אלא שהן מאפשרות לצוותי הכבאות לבצע את תפקידם על הצד הטוב ביותר. מערכות אלו מגיעות בדגמים רבים מהם ניתן לבחור, זאת בהתאמה מלאה לצרכים שלכם.

מטפים וספרינקלרים

בישראל, החוק מחייב את הימצאותו של ציוד כיבוי בכל מבנה או מוסד ציבורי, בין אם מדובר במבנה משרדים גדול ובין אם במבנה ציבורי זמני שנבנה בשיטת הבניה הקלה. לכן, מטפים הם ממש פריט חובה אשר יכול לסייע לכם במידה משמעותית להילחם בשריפה קיימת ולמנוע את התפשטותה. מלבד מטפים, ישנן מערכות יותר מתקדמות אשר יבצעו את העבודה, ביניהן ספרינקלרים אוטומטיים אשר מוכנים בכל רגע נתון להיכנס לפעולה. מתקנים ומערכות אלו למעשה מרססים מים מלמעלה כאשר פורצת דליקה והם מצוידים במנגנון מתקדם ויעיל.

מערכות שחרור עשן טבעי

כאמור, מערכות מתקדמות מתבססות על טכנולוגיה מתקדמת וכן על ידע נרחב בתחום. כך למשל, מערכות שחרור עשן טבעי משלבות בין אותה טכנולוגיה חדשנית לבין המודעות לכך שלאוויר חם יש נטייה לעלות כלפי מעלה, לכיוון האוויר הקר. מערכות שחרור עשן כוללות מנועים חשמליים מזעריים אשר מורכבים על דפנות החלונות, כאשר בעת שריפה רכזות האש פוקדות על החלונות להיפתח והעשן הכלוא במבנה משתחרר החוצה באופן טבעי.

לרשותכם שלל של מערכות מתקדמות לגילוי שריפות אותן ניתן לשלב בכל סוג של מבנה ובכך ליהנות ממקסימום הגנה ומשקט נפשי בשל הידיעה כי בעת שריפה או חשד לשריפה אתם תהיו כמה שיותר בטוחים.

שכנענו אתכם בחשיבות של ציוד ומערכות לכיבוי אש?  צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!