מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

כיצד להגן על מבנים ישנים משריפות?

כיצד להגן על מבנים ישנים משריפות?

הבלאי הטבעי והעובדה שבלא מעט מקרים ניתן לראות כיצד תשתיות החשמל הופכות להיות גלויות, גורמות למבנים הישנים להיות פגיעים למדי.


למרבה השמחה, יש לא מעט דברים שניתן לעשות בכדי לשמור על כל מבנה ולהפחית את רמת הסיכון עד למינימום. החל מהצבה של מטפים בכל קומה ועד לשיפוצים של ממש – הנה כמה דרכים נהדרות להגן על מבנים ישנים מפני שריפות.

הציבו מטפים בכל קומה

הצבה של מטף כיבוי אש בכל קומה היא ללא ספק הדרך המשתלמת ביותר להגן על מבנים ישנים מפני שריפה. מכיוון שמטפי כיבוי האש זולים למדי ומגיעים במגוון של נפחים, ניתן להציב אותם בקלות בכל חדר מדרגת ולספק לכל דיירי הקומה מיגון של ממש. כדאי לזכור שיש להחליף אותם מדי מספר שנים, כדי לשמור על יעילותם.

התקינו ספרינקלרים סביב אזור הגז ותיבות החשמל

ספרינקלרים עולים מעט יותר מאשר מטפי הכיבוי, אך הם עשויים לצמצם את תשלומי הביטוח של הדירה ולספק הגנה מלאה. הספרינקלרים הינם אוטומטיים לחלוטין, כך שהם אפקטיביים גם אם אין אף אחד בבניין וניתן למלא אותם במגוון של חומרים מעכבי בעירה. תכונות אלו הפכו אותם לעניין שבשגרה בבניינים חדשים וכדי לאמץ אותם גם לבניינים ישנים.

הוסיפו גלאי עשן בכל דירה

גלאי עשן אולי לא יכבו את הדליקה, אך הם בהחלט יתריעו על כל שריפה מבעוד מועד. היתרון של הגלאים טמון בעלות הנמוכה שלהם ובעובדה שניתן להתקין אותם בקלות וללא כל שימוש באיש מקצוע. גלאי העשן אידיאלים לבניינים ישנים אשר לא רוצים לחרוג מהמסגרת התקציבית שלהם וניתן להשתמש בכספי הוועד בכדי להתקין מספר גלאי עשן במוקדים הראשיים של הבניין.

בדקו את התשתיות של הבניין

חשוב לבדוק את מערכת הגז, את הצינורות שמובילים אליה ואת לוח החשמל. בלא מעט בניינים ישנים ניתן לראות כיצד חוטי החשמל שבתקרה הפכו להיות גלויים והם עלולים להוות את הסיבה לקצר הבא וחלילה אף לדליקה. לכן מומלץ להביא איש מקצוע אשר יסקור את הבניין ויבצע תיקונים קלים באזורי החשובים.

החליפו את השטיחים באזור המעלית והלובי

מומלץ להחליף את השטיחים הישנים באזור המעלית והלובי ולבחור בפתרונות דוחי אש. כדאי לזכור שהשטיחים הישנים הינם דליקים במיוחד ועשויים לגרום לשריפה בכל מגע עם בדל של סיגריה. מסיבה זו קיימים מגוון של אריגים אשר יאפשרו לכם ליהנות מסביבה בטוחה יותר ויהפכו את הבניין לעמיד בפני כל דליקה.