מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

התקנת מערכות לכיבוי אש במבנים ציבוריים

התקנת מערכות לכיבוי אש במבנים ציבוריים

במבנים ציבוריים בהם ישנה כמות רבה של אנשים כגון בנייני משרדים או בנייני ציבוריים, נמצאים בסיכון מתמיד של שריפות, ולכן יש לנקוט באמצעי בטיחות מחמירים על מנת לספק לאותם אנשים השוהים במבנים אלו ביטחון, שהרי כל פגיעה עלולה להסתכם במספר רב נפגעים, ולכן כחלק מתקנות הבטיחות על מוסדות שונים להתקין מערכות לכיבוי אש.

מערכות אלה יעילות ביותר למקרי חירום, והן בגדר חובה להתקנה במספר רב של מקומות כמו – בבתי חולים, בתי מלון, בתי ספר, משרדים, עיריות, בתי אבות, גופים ממשלתיים וציבוריים ואפילו בבניינים ומגדלים פרטיים בהם יש כמות גדולה של דיירים. למעשה, במהלך תכנון מבנים ציבוריים יש לקחת בחשבון מראש את תכנון מערכות אלה כדי לשלבם מראש בצורה נכונה בפרויקט.

לרוב, בתהליך ניהול פרויקטי בנייה חדשים, ובעיקר בתכנון גופים ציבוריים, מעורב מפקח בנייה בניהול פרויקטים אשר אחראי בין היתר גם על תכנון והתקנת מערכות לכיבוי אש, מה שמאפשר עמידה בתקן ושמירה על בטיחות הדיירים או האנשים הנמצאים במבנים אלה, אם אלו עובדים או אורחים המגיעים אליה לצרכים שונים. כמו כן, מכיוון שמדובר בתכנון שהוא חובה מבחינת חוק, על מפקח הבנייה בפרויקט לוודא כי המערכות יתוכננו וייבנו בצורה תקנית ועל פי דרישות החוק.

אילו מערכות כיבוי אש נפוצות במבנים ציבוריים?

מוסדות ציבוריים מתוכננים בצורה שונה מאשר מבנים פרטיים ובנייני דירות, שהרי במקומות אלו מבקרים אנשים רבים באופן כללי, ואף אנשים עובדים במקום ופוקדים אותו יום יום. לכן, יש לדאוג לפתרונות כיבוי המותקנים בהם בצורה בטיחותית וכמובן בכפוף לחוק. מערכות כיבוי אש המתאימות והנפוצות למבנים ציבוריים יהיו כוללות גלאי עשן, ספרינקלרים, מתזי קצף וכו’.

גלאי עשן

מדובר באלמנט שהוא חובה והוא חלק אינטגראלי ממערכת כיבוי האש. תפקיד גלאי העשן לספק פתרון מניעתי לשריפות והתלקחות בתוך המבנה הציבורי. למעשה, אמנם אין ביכולת המערכת להסתמך על גלאי עשן בלבד כדי שהם יכבו שריפה או התלקחות, יחד עם זאת גלאי העשן עדיין מהווים רכיב תומך חשוב המסייע רבות לאיתור מוקד הדלקה וכך תמנע מהאש להתפשט הלאה לתוך המבנה ולגרום לנזק גדול יותר. גלאי העשן יורכבו בצורה מקצועית בחללים פתוחים על ידי בעל מקצוע מומחה.

ספרינקלרים

ספרינקלר במבנים ציבוריים הוא למעשה ברזי מים אשר המותקנים בתקרת המבנה הציבורי שתפקידם להתיז כמויות אדירות של מים במקרה של גילוי שריפה. התזת מים יכולה לגרום לנזק לאלמנטים הנמצאים בחללים כגון מוצרי שמל וכו’, ולכן לרוב ניתן להפעיל אותם בצורה ידנית, אך ניתן גם לחברם למערת גילוי עשן. את הספרינקלרים נחוץ להתקין בעיקר במטבחים תעשייתיים, ששם יש סכנה גדולה יותר להתפרצות אש.

מתזי קצף

מדובר באותם מתזים אדומים אשר מותקנים כמעט בכל מבנה, והם מהווים פתרון נהדר לכיבוי שריפות קטנות יחסית ומניעת התלקחות לפנים המבנה. את המתזים ניתן למקם בכל קומה במיקום ספציפי ובהתאם להנחיות הבטיחות הקבועות בחוק.

התמונה באדיבות: Copyright: <a href=’https://www.123rf.com/profile_miropink’>miropink / 123RF Stock Photo</a>