מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

הכל על תקנות כיבוי אש בתמ”א 38

הכל על תקנות כיבוי אש בתמ”א 38

בשנים האחרונות אנו רואים עלייה מתמדת במספר המבנים שעוברים שיפוץ מסוג תמ”א 38 בכל רחבי הארץ. המטרה של היוזמה החשובה הזו היא בראש ובראשונה להגן על דיירים מפני סכנה של רעידת אדמה במקרה שזו תחול בעת שהייתם במבנה.

שיפוץ מסוג תמ”א 38 נועד להבטיח את בטיחותם של דיירים שגרים במבנים שנבנו לפני שנת 1975 אשר אינם בנויים בצורה חזקה דיה כדי לעמוד ברעידות אדמה. כאן נכנס לתמונה שיפוץ תמ”א 38 שמתקן את המצב, ונועד לחזק מבנים קיימים כך שיוכלו לעמוד ברעשי אדמה קלים וקשים כאחד.

יזמי תמ”א 38 – למען עתיד בטוח יותר

היוזמה של תמ”א 38 היא בעצם שיתוף פעולה בין דיירי הבניין שמיועד לשיפוץ המיוצגים על ידי ועד הבית, ובין קבלנים שמעוניינים לבצע את השיפוץ במבנה שלהם. מהיוזמה הזו שני הצדדים מרוויחים בעצם, שכן הדיירים זוכים במבנה מחוזק ומאובטח, ואילו הקבלנים יוצאים נשכרים עם זכויות לבנייה של קומות נוספות במבנה עצמו.

יזמי תמ”א 38 יכולים לבנות מספר קומות על המבנה שהם משפצים, אך למרות ההמתקה הזו של העסקה, רבים מהם נרתעים מלקחת על עצמם את הפרויקטים הללו. הסיבה העיקרית לכך היא הכדאיות הכלכלית של תמ”א 38, שנפגעה קשות עקב תקנות אש שדרשו מהיזמים להתקין חדרי מדרגות הכוללים דלת אש. כתוצאה מכך, ההוצאות של היזמים האמירו, מה שמנע מרבים מהם לגשת לפרויקטים מסוג זה.

תקנות כיבוי אש בתמ”א 38 – השינויים החשובים שנוספו

על מנת שיותר יזמים ירצו לגשת לפרויקטים של תמ”א 38, חלו מספר הקלות בנושא של תקנות כיבוי אש עבורם. כיום, במקום לבנות חדרי מדרגות עם דלתות כיבוי אש, הקבלנים מחויבים להתקין תאורת חירום בשטחים משותפים של הבניין, מערכות שחרור עשן בגג הבניין וכן גלאי כיבוי אש בכל דירה.

מערכות כיבוי אש מתקדמות מסוג זה מאפשרות לשני הצדדים להרוויח במידה ניכרת מהעסקה של תמ”א 38: הדיירים זוכים בציוד כיבוי אש שיכול להציל את חייהם, והקבלנים יכולים לשפץ מבנים קיימים בלי שייגרם להם נזק כלכלי, מה שמגדיל את מאגר יזמי תמ”א 38 שיכולים לבצע את השיפוץ עבורם.

על מנת שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים שאתם, הדיירים שמאכלסים את הבניין שבו אתם גרים וכן המבנה עצמו נמצאים בידיים טובות, חשוב שתמצאו יזמי תמ”א 38 מנוסים, מומלצים ומקצועיים כאחד.

כיצד תעשו זאת?

בקלות! כל שעליכם לעשות כדי למצוא יזמי תמ”א שתוכלו לסמוך עליהם ועל עבודתם היא להיכנס לאתר best38.co.il אשר בדק למעלה מ-150 יזמים כאלה ואת הביקורות עליהם. המידע שנאסף מהלקוחות – כלומר, מהדיירים – לוקט למאגר אחד שבו תוכלו למצוא המלצות על יזמי תמ”א 38 שנבדקו, שיעניקו לכם את מבוקשכם על הצד הטוב ביותר.

באתר תוכלו למצוא את היזמים שקיבלו את הביקורות החיוביות ביותר ושיש להם ניסיון בתחום תמ”א 38, כך שתוכלו ליצור עמם קשר ולהתחיל את הפרויקט החשוב שיגן עליכם בעתיד.