מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

כל הטיפים לבחירת מערכת כיבוי אש מתקדמת

כל הטיפים לבחירת מערכת כיבוי אש מתקדמת

על הפוטנציאל מציל החיים של מערכת כיבוי אש אין צורך להכביר מילים, כאשר ברגעי האמת המערכת הזו מצמצת בהכרח את הנזק ואף מקטינה את הסיכון לפגיעה בנפש. בחירה של מערכות כיבוי אש חייבת להתבצע תוך מתן תשומת לב ניכרת לסוג המערכת, לדרגת האיכות שלה ולאופן השימוש.

אספנו עבורכם מספר דגשים שצריכים ללוות אתכם במעמד הבחירה של המערכת, תוך התייחסות לכמה מהחידושים האחרונים בתחום.

כך הטכנולוגיה נכנסת לתמונה

ההבנה שצריך ללוות אתכם במעמד הבחירה של מערכות כיבוי אש מתקדמות היא שזהו תחום בו הטכנולוגיה מדברת, ובגדול. החברות המפתחות מוצרים בתחום עושות לילות כימים במטרה לשפר את אופן התפעול של המערכות, את התקשורת שלה עם תשתיות אחרות, את רמת ההתראה במקרי חירום ועוד.
מערכת כיבוי האש של אדוונס מבטאת את הקדמה הטכנולוגית הזו. היא משמשת לגילוי אש ולכיבויה גם יחד, ומציעה פונקציות ייחודיות דוגמת תמיכה בעברית, מיקרופון מרוחק, מיקרופון PTT משולב לצורך כריזת חירום, פאנל כבאים, מפה סינופטית, מערכת כריזה משולבת ועוד חידושים רבים וטובים. זוהי מערכת המתחברת לרשת ומאפשרת שליטה עליה ממחשב נייד רגיל, מה שמגדיל עוד יותר את הפונקציונליות שלה ומשפר את האופן בו ניתן להתאים אותה לצרכי החלל בו היא מותקנת.

התאמה לסיכונים

בחירה של מערכות כיבוי אש חייבת לקחת בחשבון את המאפיינים הספציפיים של המבנה הנתון, ובעיקר את הסיכונים שעומדים בפני אלה המתגוררים בו או המשתמשים בו. מערכת אידיאלית היא זו שתספק מענה הן לצורך גילוי האש הראשוני (והרי אין עשן בלי אש) והן לצורך כיבוי האש, בין אם בצורה ידנית ובין אם אוטומטית.
ההתקנה של המערכות צריכה להתבצע במקומות ה”מועדים לפורענות” ביותר במבנה – נניח, מטבח או חדר מכונות – כשהפעילות שלה יכולה בהחלט להתייחס לשגרת החיים והעבודה בו. יש מערכות שפועלות בכל רגע נתון, אך לצדן ישנן כאלה שמיועדות לקחת את המושכות כאשר אין נפש חיה במבנה.

לא רק התקנה

בהתחשב בכניסת הטכנולוגיה לתחום של מערכות גילוי אש וכיבוי אש במהלך השנים, העובדה שחוקי המשחק בתחום השתנו במהלך השנים אינה צריכה להפתיע. אין זה רק מטף בודד שממקמים במבנה, אלא מערכות מתוחכמות שפועלות בסנכרון מלא בין הרכיבים השונים שלהן ובין מערכות וממשקים אחרים. התוצאה היא מלאכת מחשבת של ממש בשלבי תכנון המערכות והתקנתן, שצריכים להתבצע לכן על ידי חברות מקצועיות בתחום.
לאחר שמותקנות מערכות כיבוי האש וגילויה בפועל, עדיין לא תמה העבודה. חשוב להבין באופן מלא את דפוסי השימוש במערכות, לבצע את פעולות התחזוקה הנדרשות ובחלק מהמקרים גם בדיקות שוטפות. חשוב לראות כבר בנקודת ההתחלה מהם השירותים הספציפיים שמעניקה החברה המיועדת, תוך עדיפות כמובן לסל שירותים רחב ככל האפשר.