מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

מערכות שיעזרו לכם על הגנת הבית או העסק

מערכות שיעזרו לכם על הגנת הבית או העסק

בשעה טובה ומוצלחת העסק התרחב ואתם החלטתם להעביר אותו למתחם חדש וגדול יותר. כמו שהקלישאה אומרת, מרבה נכסים – מרבה דאגה. אבל אין לכם באמת מה לדאוג, כל עוד תתקינו מערכות כיבוי אש ומערכות מיגון בעסק. הם לא רק חובה על פי כל התקנות, אלא גם הדרך הנכונה לשמור על בטיחות העובדים.

לכן כבר כאשר אתם מתחילים לתכנן את העברת הנכס למקום חדש – כדאי להתחיל לבחור חברה איכותית להתקנת מערכות כיבוי אש. את המערכות הללו ניתן לחלק ל 2:

מערכות אוטומטיות

החשיבות שלהן מכרעת יותר מכל כאשר מדובר בפרק זמן בו אף אחד לא נמצא בעסק. אין ספור שריפות נמנעו משום שגלאי העשן שהותקנו, זיהו את האש וכך האזעקה פעלה או/ו שהספרינקלרים הופעלו ומנעו אסון גדול. כמו כן, המערכות הללו מאוד חשובות כאשר מדובר בנכס ענק שיש בו כמות גדולה של חדרים לא מאוישים ואזורי תפעול. מומלץ שלא לרכוש את המערכות הללו באופן עצמאי. חברת ההתקנה צריכה לרכוש אותן בעבורכם ולהתאים אותם לעסק. למשל, מערכות כיבוי במים, לא יתאימו לחדרי שרתים מכיוון שהם יהרסו אותם. המערכות המתאימות לאזורים כאלה הם מערכות כיבוי בגז. כמו כן, כאשר אתם מזמינים את המערכות דרך המתקינים, בדקו את המחירים כדי שאף אחד לא יכפיל או ישלש אותם בדרך אליכם.

מערכות ידניות

העובדה כי אתם דואגים להתקין מערכות כיבוי אש אוטומטיות אינה פוטרת אתכם מהתקנת מערכות רגילות כמו ארון כיבוי אש הכולל צינור, מטפים וברזים. כמו כן, ההתקנה היא רק הצעד הראשון. חשוב מאוד למנות אחראי בטיחות בעסק כדי שיסביר לעובדים כיצד לתפעל את המערכות הידניות במקרה אסון. בנוסף על כל, בצעו בדיקות מערכת לא רק לפני ביקורת אלא אחת לכמה חודשים על מנת לבדוק שהם פועלות כראוי. חשוב מאוד גם לא לזלזל בהם. במפעלים מסוימים למשל, משתמשים בצינורות כיבוי אש שלא לצורך לדברים כמו ניקיון ושטיפת רכבים. כך הציוד נשחק ועלול להיות שלא פעיל בעת שריפה. במקרים אחרים הציוד נחסם כי בעלי העסק או המנהל חושב שאין סיכוי לשרפה, אך לבסוף, בשעת אסון, הוא מגלה שאין לו גישה לשם

מערכות בית חכם

הצעד הבא הוא להפוך את העסק שלכם למעיין בית חכם ע”י התקנת מצלמות אבטחה, אזעקות ומערכות כריזה. המערכות הללו ניתנות לשליטה מרחוק. גם כשאתם מחוץ לעסק, תהיה לכם האפשרות לבדוק מה קורה בו בכל רגע נתון. כך יהיה באפשרותכם לכבות שריפות, תרתי משמע, עוד לפני הניצוץ הראשון.