מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

הגנה מפני אש – חובה בכל בית

הגנה מפני אש – חובה בכל בית

כניסה לדירה חדשה טומנת בחובה משימות רבות שלא נגמרות ושימת לב לכל פרט ופרט מבחינת בטיחות. בעידן של היום, הטכנולוגיה החדשנית מאפשרת לנו חיים הרבה יותר בטיחותיים ונוחים, על ידי התקנת מערכות מתוחכמות שיעילות לשעת צרה או לצורך נוחות בלתי מתפשרת כמו – התקנת אזעקות למניעת פריצה לבית, התקנת מערכת גילוי אש, התקנת מצלמות אבטחה ועוד מיני רבים. לכן, טרם כניסה לבית חדש, כדאי לבחון אופציות שונות מבחינת מערכות, אך בכל הקשור לבטיחות בעלי הבית – אין מקום לפשרות ויש להצטייד במערכות מקצועיות.

מטרת מערכות להגנה מפני אש

המטרה של מערכות הגנה מפני אש הינה להתריע על שריפה במבנה על ידי אזעקה או על ידי מטפי מים מיוחדים שבעת גילוי עשן נפתחים. מעבר לכך, ניתן למצוא גם חלונות המיועדות ליציאת עשן, כלומר, ברגע שפורצת שריפה, חלונות אלו נפתחים על ידי גלאי עשן ומאפשרים לעשן לצאת החוצה. ישנן מערכות פסיביות המיועדות לכיבוי האש, אשר מטרתן בדרך כלל לשמור על האזור להיות מוגן מאש מתחת ל- C ° 140 או °550 C, הנחשבת לטמפרטורה המקסימלית לפני קריסה המבנה.

חשיבות של מערכות הגנה מפני אש

בשל החשיבות הרבה של מערכות אלו, מומלץ להתקינן דווקא כאשר נכנסים לבית חדש או לדירת יד שנייה שבה לא מותקנות מערכות אלו, כיוון שהן יכולות להגן על דיירי הבית למנוע סכנות רבות. חשוב לציין כי גם אם קיימת מערכת להגנה מפני אש בבית שאליו הנכם נכנסים, חשוב לבצע בדיקת תקינות למערכת ולראות כי היא אכן פועלת בצורה בטוחה. זאת ניתן לבצע במסגרת בדיקה למבנה על ידי חברת בדק בית.

מהי בדיקת בדק בית?

בדיקת בדק בית הינה בעלת חשיבות רבה ביותר בעת כניסה לבית חדש. הרי יש לא מעט ליקויים במבנים שאינם נראים לעין, כך שעל ידי בדיקה של אנשי מקצוע כמו שמאי מקרקעין ועל ידי ציוד מיוחד – ניתן לאתר ליקויים רבים. כחלק מבדיקת בדק בית, ניתן לבחון את האלמנטים הבאים: בדיקת נזילות ונזקי צנרת סמויים או גלויים, בדיקת תקינות המבנה, בדיקת מערכות כיבוי אש, בדיקת שלד המבנה, איתור ליקויי בנייה קריטיים, בדיקת חיבורים רופפים, בעיות חשמל, בעיות בניקוז ובביוב ועוד מגוון תקלות שונות שיכולות להוריד את ערך המבנה ולגרום לכם לצרות רבות בטיחותיות או לצרות עם רשויות מקומיות בהמשך.
לסיכום: בכל הקשור לבטיחות המבנה, אין מקום לפשרות כלל וכלל, וודאי לא כאשר מדובר על מערכות להגנה מפני אש, כיוון שהן יכולות להציל חיים ולהציל נזקים רציניים במבנה. מעבר לכך, ישנה חשיבות רבה לבחינת תקינות מערכות אלו, הרי יש לא מעט מקרים שבעת בדק בית בעלי המקצוע מאתרים ליקויים שונים במערכות, כך שישי לבדוק היטב את תקינותן.