מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

האם כל אחד יכול להתקין בעצמו מצלמות אבטחה?

האם כל אחד יכול להתקין בעצמו מצלמות אבטחה?

את החשיבות של מצלמות אבטחה ייתכן מאד שאתם כבר מכירים: הן משמשות להרתעה (כאשר הן גלויות), מאפשרות לנו לדעת מה קורה במבנה מסוים ברגע נתון ואף מעניקות לנו את היכולת לברר את נסיבות המקרים לאחר שהם מתרחשים – תיעוד גניבה, למשל. יש כיום היצע מרשים של מצלמות אבטחה, הנבדלות ביניהן בפרמטרים שונים ויכולות לקבל תפקידים מוגדרים.
שאלה נוספת שעולה פעמים רבות ביחס למצלמות אבטחה נוגעת להתקנה שלהן, כשהדילמה היא האם להתקין אותן באופן עצמאי, או שמא באמצעות בעל מקצוע. כפי שתראו מיד, זוהי פעולה שרצוי להשאיר למקצוענים.

הכל מתחיל בתכנון

התקנה נכונה של מצלמות אבטחה לבית או לעסק מתחילה בתכנון נכון. ראשית, יש לחשוב איזו מצלמה בדיוק תותקן, ולא רק מבחינת היותה גלויה או סמויה. יש מצלמות שמגלמות תכונות שונות בתכלית (למשל, אפשרות לראיית לילה), כשגם באופן ההקלטה ייתכנו הבדלים. בעל המקצוע יוכל להבין בדיוק מהם הצרכים או נקודות התורפה של המבנה, לעיתים לאחר ביקור בו, ולהמליץ על הפתרון הטוב ביותר.

גם לגבי מיקום מצלמת האבטחה, הסיוע של המתקינים המקצועיים הופך לחיוני. הם מתרשמים מהמבנה ומ”נקודות התורפה” שלו ומחליטים מהו המקום הטוב ביותר למקם את המצלמה: לדוגמא, מבחינת דרכי הגישה, בהתאם לאופני הפריצה האפשריים ועוד. כאשר מתקינים את המצלמה לבד, נדרש לקבל את ההחלטות האלה לבד, ומכאן שהיעדר הידע והניסיון עלול להביא לכך שהן לא יהיו נכונות.

הליך ההתקנה בפועל

ההתקנה הטכנית של מצלמת אבטחה עשויה להיראות פשוטה במבט ראשון, אך כשנכנסים לעובי הקורה מבינים את המורכבות. את ההתקנה נדרש לבצע על פי הספר, תוך התחשבות בסוג המצלמה והמקום שנבחר למקם אותה. מצלמות רבות דורשות ביצוע חיבור לתשתיות החשמל, מה שבפני עצמו עלול להיות קשה או אפילו מסוכן עבור חסרי ניסיון. אמנם יש באינטרנט מדריכים שמראים כיצד להתקין מצלמות, אך רובם עוסקים בדגם מסוים, או אפילו בתנאים מסוימים של הסביבה בה אמורה להיות מותקנת המצלמה.

בנוסף לכך, לעיתים יש לחבר את המצלמות לממשקים חיצוניים שמגדירים את פעילותן, דוגמת מערכות ההקלטה למיניהן – אפשרות העברת התמונה למחשב נייד או אפילו לאפליקציה היא בהחלט מתקבלת על הדעת במאה ה-21, אך מצריכה ידע טכני והתעסקות עם הגדרות שמי שאינו מכיר את המצלמה ואת הממשקים לא יידע לעשות כראוי.
מתקין מקצועי יוכל לוודא שכל התהליך עובד כשורה. הוא יוכל לא רק להתקין את המצלמה, אלא גם לוודא שהתמונה בה היא אכן הברורה ביותר שיש, וכן שההקלטה מתבצעת כפי שמעוניינים שהיא תתבצע.