מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

אמצעים למניעת שריפות במקום העבודה

אמצעים למניעת שריפות במקום העבודה

בטיחות קודמת לכל, ואין ספק שאין דבר חשוב יותר מאשר לשמור על הבטיחות של מקום העבודה שלכם, של העובדים ושל המבנה, על הציוד שבו. הקפדה על אמצעי הגנה כנגד שריפות הכרחית לא רק על מנת ליצור שגרת עבודה תקינה לאורך זמן, אלא גם בכדי לקבל אישור רשמי לפתוח עסק. הוועדה האחראית על מתן אישור עוסק מחויבת לבדוק את המקום בו אתם עתידים לפעול, וללא אבזור מתאים המגן כנגד מקרי שריפות על כל סוגיהן – לא תוכלו לקבל אישור זה. גם בשלבים הבאים, חשוב מאוד לתחזק את הציוד בצורה נאותה, על מנת שהוא יעניק את ההגנה הדרושה ברגע האמת.

אמצעי בטיחות חשובים כנגד שריפות

בעוד ההתוויות של משרד התעשייה כוללות אמצעי הגנה בסיסיים (גלאי עשן, מטפי כיבוי אש, יציאות חירום בולטות, מסודרות ונגישות) – כדאי מאוד להשקיע קצת יותר ולגבש מערכת מגננה יעילה במיוחד. האש הינה כוח עצום, ולעיתים בלתי צפוי והרסני ביותר, לכן השקעה בפריט כגון גלאי עשן פוטואלקטרי עשויה לחולל הבדל משמעותי בנזק שיגרם לרכוש ולנפש. להלן פירוט לגבי אמצעי הגנה משריפות אותם כדאי לשקול להתקין בכל בית עסק, ללא יוצא מן הכלל:

  • ציוד כיבוי אש – בנושא זה חשוב לא רק לרכוש את הציוד, אלא גם לתחזק אותו, לבדוק את תקינותו בפרקי זמן קצובים וכן להדריך את צוות העובדים לעבודה איתו, על מנת שברגע האמת כולם ידעו מה עליהם לעשות.
  • גלאי עשן פוטואלקטרי – אמצעי הגנה חשוב ביותר, המאפשר לחשוף את דבר השריפה בשלבים מוקדמים, וכן לאפשר לאנשים הנמצאים בבניין לצאת בביטחה ולהזעיק כוחות כיבוי אש לפני שהשריפה מתפשטת.
  • ספרינקלרים – פריט זה אמנם אינו מהווה חובה במקרים רבים, אך מדובר באמצעי מצוין שבשילוב עם גלאי עשן פוטואלקטרי עשוי לכבות את השריפה לפני שהיא תתפשט ותהפוך לבעיה ולסכנה ממשית. לעיתים שריפה מתחילה מפריט קטן שניצתה בו אש – פיסת וילון, סיגריה שלא כובתה כראוי, נר שנפל על גבי שולחן עם ניירות. ספרינקלרים, המפזרים מים תחת לחץ חזק, מסוגלים לכבות את הופעתה הראשונה של שריפה, מה שעשוי להיות הפעולה העיקרית הדרושה.
  • מטפיםמטפי כיבוי אש תקינים שעוברים בדיקה תקופתית, לצד הדרכות של העובדים על שימוש נכון בהם, כל אלה מעלים באופן משמעותי את רמת הבטיחות במקום העבודה, מה שמאפשר גם לעובדים עצמם להיות רגועים יותר.

הקפדה על התקנה של כל אמצעי ההגנה וכיבוי השריפות במקום העבודה היא השקעה חכמה לעתיד טוב יותר בעסק, ללא אסונות ופגיעות ברכוש ובנפש.

שכנענו אתכם בחשיבות של ציוד כיבוי אש? צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!