מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

איך להתמודד עם סכנת התפשטות השריפות בחורף?

איך להתמודד עם סכנת התפשטות השריפות בחורף?

בכל שנה מחדש החורף מביא עמו סכנת שריפות בלתי צפויות. הסכנה קיימת בכל מקום ובכל בית, הן בשל שימוש באמצעים שונים ובמכשירים לחימום הבית, והן עקב סיבות אחרות כמו קצר חשמלי, שימוש בנרות וכיוצא באלה. רוחות החורף החזקות יוצרות סכנה של התפשטות אש מהירה, ובמצב כזה ישנו קושי גדול להשתלט על השריפה ולכבותה. על כן, בכל בית ראוי שיהיה ציוד כיבוי אש, דבר שיכול להציל חיים ולמנוע השתלשלות אירועים מצערת.

קודם כל – בטיחות

על מנת למנוע שריפות, יש לשמור על בטיחות בשימוש במכשירים לחימום הבית והחדרים. על פי המלצות אירגוני הבטיחות, מומלץ להשתמש במכשירים ללא אש גלויה כגון רדיאטור או מזגן, שהם מוצרים בטיחותיים לגמרי. תנורי עצים, תנורי ספירלה, תנורי גז, סדינים חשמליים ומפזרי חום הינם אמצעים פחות בטיחותיים, כיוון שהם עלולים לגרום לכוויות ואף לשריפות אם יש בקרבתם בגד או חפץ דליק אחר. למרות הסכנות הקיימות בשימוש באמצעי החימום השונים, לא תמיד ניתן להימנע מהשימוש בהם, ולכן גם מסכנת הדליקה שהם יוצרים.

היערכות נכונה מצילה חיים

בעונת החורף, הסכנה לשריפה אינה פחותה בהשוואה לקיץ. ישנם גורמים שונים שעשויים להצית אש, ורוחות חזקות מהוות גורם מלבה המביא להתפשטותה המהירה, כפי שראינו בגל השריפות המצער שאירע לא מזמן במוקדים שונים ברחבי הארץ. במקרים של שריפות המלוות ברוחות, היקף הנזק שעשוי להגרם הוא עצום, בשל הקושי להשתלט על האש בתנאים אלו. רוח חזקה עלולה לגרום לדליקה קטנה להפוך לגדולה בן רגע, ולכן יש לוודא שיש ברשותנו ציוד לכיבוי אש זמין, מהיר ויעיל. מטפים לכיבוי אש יכולים להציל חיים, למנוע התפשטות שריפה ולכבות במהירות דליקות בלתי צפויות.

ציוד כיבוי אש

ציוד לכיבוי אש הוא אמצעי בטיחות בסיסי הנדרש בכל בית על מנת למקסם את ההגנה ואת הבטיחות שלו ושל ודייריו. הציוד המומלץ הוא גלאי עשן, מטפים ובמקרים מסוימים גם מערכת לכיבוי אש הכוללת ספרינקלרים המתיזים מים או גז במהירות ובצורה אוטומטית במקרי שריפה. מטפים לכיבוי אש מהווים אביזר חובה בכל בית ויכולים למנוע התפשטות שריפה ונזק בלתי הפיך.

לסיכום

סכנת דליקה והתפשטות אש בחורף היא ללא ספק מוחשית, אף שלא תמיד נותנים לה את תשומת הלב הראויה לה. יש לעשות את מירב המאמצים על מנת למנוע שריפות מראש, אך אין להקל ראש בעובדה שדברים כאלה יכולים לקרות באופן בלתי צפוי, ולכן עלינו להצטייד בהתאם ולרכוש את הציוד המיטבי לכיבוי שריפות.

שכנענו אתכם בחשיבות של ציוד כיבוי אש?  צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!