מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!חולון • אשדוד • ירושלים • חדרה    מכירות ושירות ארצי: 2191*, 03-5581226 מתקינים מערכות גילוי אש פתוחות בלבד!

איך לבחור מערכת ספרינקלרים למיגון מאש?

איך לבחור מערכת ספרינקלרים למיגון מאש?

מערכות לגילוי ולכיבוי אש חשובות בכל מבנה, הן מצילות חיים וממזערות נזקי רכוש בעת שריפה. חשוב לבחור מערכת כיבוי אש מתקדמת ואמינה, מערכת העומדת בכל דרישות התקנים המחייבים. כדאי לדעת כי קיים מגוון מערכות כיבוי אש מתקדמות בשוק, ולמעשה מומלץ בכל בית ודירה לדאוג למטף איכותי ותקין ולגלאי עשן, כאשר בבניינים רבי קומות (מעל 9 קומות) ובבניינים בעלי חניון תת קרקעי חובה להתקין מערכת מתקדמת של ספרינקלרים וגלאי עשן. בנוסף, בבנייני מגורים ומשרדים ובמבנים מסחריים יש לדאוג גם לארונות ולעמדות כיבוי אש, בהתאם לתקן המחייב.

כדי לבחור מערכת ספרינקלרים למיגון אש, מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בנושא. צוות החברה המיומן מתאים ללקוח מערכות כיבוי אש איכותיות, בטיחותיות ומתקדמות בהתאמה מושלמת לסוג המבנה, לגודלו ולמאפייניו, על פי התקנים המחייבים ובהתאמה לצרכים ייחודיים נוספים ולמגבלות התקציב המיועד לשם כך.

מגוון מערכות ספרינקלרים

חשוב לציין כי התקנת ספרינקלרים בבית פרטי, בחניון, בבניין רב קומות, במבני תעשייה ומסחר ובמוסדות ציבור אינה דבר של מה בכך. יש לתכנן את המערכת במקצועיות על מנת לספק מענה בטיחותי בעת הצורך. מעבר לכך, יש להתחשב במאפייני המבנה, בחומרים דליקים המאוחסנים במקום ובאופן השימוש במבנה – מפעל לייצור תרופות, נגריה, מסעדה, בניין מגורים וכיוצא בזה.

יש מגוון מערכות ספרינקלרים, ביניהן מערכות עם מתזים רטובים או עם מתזים יבשים, מערכות לכיבוי בקצף, מערכות פרה אקשן (Pre Action) ומערכות עם מתזים להצפה. מעבר למערכת ספרינקלרים לכיבוי אש חשוב לדאוג גם לרכישת מטפים איכותיים ולהתקנת ארונות כיבוי אש בעלי גלגלון וזרנוק, וציוד נוסף בהתאם לצורך ולדרישות התקן.

כדאי לדעת כי ברוב מערכות הספרינקלרים יש מעין מדחום קטן בראש המתז. כאשר הטמפרטורה במבנה עולה והמערכת מזהה שריפה, האמפולה בראש המתז נשברת ומים מותזים באזור על מנת לדכא את האש ולהשתלט עליה עד להגעת כוחות כיבוי אש.

ברוב המקרים נהוג להתקין את המערכת בסמוך לתקרה, אך יש אפשרויות נוספות כמו התקנה על קירות או התקנה של מתזים על רצפת המבנה, שמטרתם להציף את האזור ולדכא את האש.

מקצועיות ושירות

חשוב לבחור מערכת ספרינקלרים רק מחברה מובילה בתחום כיבוי וגילוי אש ועשן. חברה מקצועית מתאימה את המערכת לצרכי הלקוח ולמאפייני המבנה, מתקינה מערכת ספרינקלרים במקצועיות ועל פי התקנים המחייבים, ודואגת גם לתחזוקה שוטפת כנדרש. בנוסף, כדאי לבחור בחברה אמינה המציעה שירות מעולה, ייעוץ מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, וכמובן – מערכות מתקדמות במחירים משתלמים.